Õppetöö korraldus

Õppeaasta

Õppeaasta jaguneb viieks õppeperioodiks. Igal perioodil on uus tunniplaan. Igas perioodis õpitakse 6 nädalat ühe tunniplaani järgi ja siis järgneb kokkuvõtete nädal, mille jaoks koostatakse eraldi tunniplaan. Kokkuvõtete nädalal toimuvad ka õppekäigud, proovieksamid jms.

Vaheajad

Õppeaastas on viis vaheaega: sügis-, jõulu-, talve-, kevad- ja suvevaheaeg. 5 vaheaega võimaldab õppekoormust võrdsemalt jagada ning on õpilas- ja õpetajasõbralik.

 

Hindamise korraldus Viljandi Gümnaasiumis

Viljandi Gümnaasiumi hindamise korraldus tugineb Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduselelink opens on new page ja Gümnaasiumi Riiklikule Õppekavalelink opens on new page.

Hindamise korraldus toetab õppija arengut ning õnnestunud õppimist.

Viljandi Gümnaasiumi hindamise korralduse eesmärgiks on motiveerida õppijat ning anda arendavat ja edasiviivat tagasisidet nii õppeprotsessi vältel kui ka järel.

Hindamise korraldus tugineb ühistele kokkulepetele ja koolimeeskonna alusväärtustele.

 

Ülekoolilised valikkursused

Ülekoolilised valikainete kursused algavad üldjuhul kell 15.35.

Registreerumine valikainete kursustele toimub septembri esimesel nädalal kooli õppeinfosüsteemi kaudu.

 

Uurimistööde koostamine

Uurimistöö koostamine on gümnaasiumiõpingute kohustuslik osa ning gümnaasiumi lõpetamise eeltingimus.Uurimistööna saab koostada kas õpilasuurimuse või praktilise töö.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 31 lõige (6) järgi tuleb gümnaasiumi lõpetamiseks vähemalt rahuldavalt sooritada õpilasuurimus või praktiline töö. Haridus - ja teadusministri määrusega nr 62 on kehtestatud õpilasuurimuse ja praktilise töö ettevalmistamise ja hindamise tingimused ja kord. 

Õpilasuurimus või praktiline töö sooritatakse II õppeaastal, mille teostamise eest arvestatakse õpilasele üks kursus. Töö läbiviimise toetamiseks läbivad õpilased gümnaasiumi I õppeaastal kursuse “Uurimistöö alused”. 

Õpilasuurimuse või praktilise tööna on võimalik arvestada tööd, mis on esitatud üleriigilisele või rahvusvahelisele aineolümpiaadile, õpilasuurimistööde konkursile (näiteks Archimedese Eesti õpilaste teadustööde riiklik konkurss, olümpiaadidel osalemise uurimused jne) ning mida on kaitstud vastava konkursi raames või lõppvooru mitte pääsemisel kooli komisjoni ees. 

Avaldatud 05.11.2024. Viimati muudetud 10.01.2025.