2021 aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe parimad 15. november web

Aasta 2021 ettevõtlus- ja karjääriõppe edendaja - Viljandi Gümnaasium.

Meie iseloomustus kõlas nii: Aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe edendaja tiitli pälvinud Viljandi Gümnaasium on aastatega laiendanud oma majandus- ja ettevõtlussuuna tegevust nii, et ettevõtlik vaim ja hoiak on saanud üheks alusväärtuseks kogu koolipere hulgas. Koolis toetavad ülekooliliste valikainete hulk ja sisu järjest on enam praktilist ja ettevõtlikku meelelaadi, kursuste väljatöötamisel ja läbiviimisel on osalenud partnerasutused. Toimub populaarne karjääripäev, kaasatud on külalislektoreid-eksperte, osaletakse ja korraldatakse erinevaid üritusi. Koolile on omistatud Ettevõtliku Kooli kvaliteeditunnusena Hõbemärk.

Kategoorias "Noorte algatus" sai meie kooli lugu "Gümnasistide Nädal pandeemia tingimustes» II koha.

Looga saate tutvuda siin: https://fb.watch/92t7ho8dhK/

Nomineerimise kandidaadid olid ka:

Aasta ettevõtlus ja karjääriõppe mentor - õpetaja Ave Abroi. Ettevõtliku Kooli programmi rakendamine koolis on Ave südameasi ja tema eestvedamisel on hoo sisse saanud ka Viljandi Gümnaasiumi majanduse- ja ettevõtluse õppesuund, kuhu on toodud sisse praktilisi kursusi, mille raames on õpilastel võimalik tutvuda nii ettevõtete kui ka ettevõtjatega väga erinevatest valdkondadest. Tema juhtimisel on osaletud ettevõtlusprojektis, mille üheks tegevuseks oli kooli õpperühmade osalemine kahepäevases laagris, kus toimusid kohtumised erinevate valdkonna inimestega ja saadi motivatsiooni ning infot tulevikuplaanide sättimisel.

Aasta ettevõtlik õppur:

Õpilasfirma Cafessa (Liis Tilk, Kertu Tilk, Melany Lensin, Lisell Valgre, Laura Lorup). Cafessa pääses Eesti parima õpilasfirma konkursil superfinalistide hulka oma toote, kohvikotikestega. Kogukondlikult on Cafessa olnud Viljandi Jõululaada algataja käinud ettevõtlikkusele inspireerimas teisi noori.

Karl Kristofer Alp. Karl Kristofer on üks nendest gümnasistidest, keda jagub kõikjale. Ta on tegev Viljandi Noortevolikogu juhatuses, panustab kogukonna töösse, omandades suvel noorgiidi kutse. Lisaks teeb vabatahtliku tööd, olles abiks nt Heino Parsi animafestivalil. Aitas kaasõpilastel korraldada vaimse tervise töötoad. Käesoleval õppeaastal osaleb Karl Kristofer kooli õpilasesinduse töös, soovides panustada koolielu rikastamisse.

Aasta 2021 ettevõtlus- ja karjääriõppe edendaja - Viljandi Gümnaasium.

Looga saate tutvuda siin: https://fb.watch/92t7ho8dhK/

Nomineerimise kandidaadid olid ka:

Aasta ettevõtlik õppur: