Matemaatikanädal

Loomise kuupäev 18.10.2024
  • II perioodi esimesel nädalal (28. oktoober kuni 1. november) toimub VG traditsiooniline matemaatika nädal. Juba on Stuudiumis avatud registreerimised järgmistele võistlustele:

• Aaretejaht toimub teisipäeval ja kolmapäeval. See koosneb erinevatest nuputamisülesannetest, mida tuleb lahendada üle terve koolimaja. Ülesandeid saab lahendada kahe päeva jooksul. Võitjaks osutub võistkond, kes lahendab ülesanded õigesti ja kõige kiiremini.

Osaleda saavad 1 – 5 liikmelised võistkonnad. Võistkonna võib moodustada õpperühma siseselt, aga võistkonda võivad kuuluda ka liikmed erinevatest suundadest ühe õppeaasta raames.

• Mitmevõistlus toimub kolmapäeval 1.-2.tunni ajal aulas. See koosneb erinevatest „aladest“, eeldab loogilist mõtlemist ja arvutusoskust. Võistlus kestab kaks tundi ja osalevad kolmeliikmelised võistkonnad. MF suuna õpilased võivad igast õpperühmast välja panna kuni 2 võistkonda. Teised võistkonnad võivad koosneda ühe rühma õpilastest või erinevate õpperühmade õpilastest, aga sinna ei tohi kuuluda MF suuna õpilasi. Võistkondade maksimaalne arv on 18. Mitmevõistluse võitja võistkond kohtub matemaatika nädala lõpuüritusel õpetajate võistkonnaga.

• Sudoku võistlus toimub reedel 1.tunni ajal ja kestab üks tund, võistlus on individuaalne. Ühest õpperühmast saab osaleda kuni 6 õpilast, kokku võistlejaid maksimaalselt 36.

• Küberpähkel toimub kolmapäeval 7.tunni ajal. Tegemist on kooli eelvooruga, milles on küberkaitse alased nuputamisülesanded. Võistlus on individuaalne, aega 60 - 90 minutit. Eriti oodatud on tüdrukud.

Viimati muudetud 18.10.2024.