Eesti Koolispordi Liidu võrkpalliturniir

9. novembril osales Viljandi gümnaasiumi meeskond Eesti Koolispordi Liidu 10. -12. kl noormeeste võrkpalliturniiril ja saavutas väga tubli II koha. Seitsme võistkonna konkurentsis jäädi alla vaid Põltsamaa gümnaasiumile. Edukas võistkonnas mängisid: Marko Madisson, Meelis Kobin, Rudolf Joel Udras, Sten – Martin Seeder, Rasmus Erik Viitas, Siim Kuusk, Robin Metste.

Koidulauliku valgel

Teisipäeval, 28. novembril toimus Viljandi Linnaraamatukogus XXI etlusvõistluse "Koidulauliku valgel" maakonnavoor. Õpilased pidid lugema Lydia Koidula ja Paul-Eerik Rummo luulet.
Vanemas vanuseastmes võitis I koha Veronika Sadkevitš, II koha sai Katrina Merily Reimand.
Veronika Sadkevitš esindab Viljandi maakonda ka 12. detsembril Pärnus toimuval lõppvõistlusel.

B. Alverile pühendatud 25. luulepäevad "Tähetund 2017"

24.-25. novembril toimusid Jõgeval B. Alveri 111. sünniaastapäevale pühendatud 25. luulepäevad "Tähetund 2017". Meie kooli trupp sai eripreemia esituse südamlikkuse eest ning parima naisnäitleja tiitli sai Kristin Prits. Palju õnne!

Professor Jaan Depmani nimeline matemaatikavõistlus

24. novembril 2017 toimus Mustlas 23. Depmani nimeline matemaatikavõistlus. Gümnaasimistmes osalevad kolmeliikmelised võistkonnad, 1 õpilane 10. klassist, 1 õpilane 11. klassist ja 1 õpilane 12. klassist. Meie koolist ei tohi osaleda matemaatika-füüsika õpperühma õpilased.

I koht
Hanna Kerstina Kartau

Erik Ivar Haav
Kelly Visla

III koht
Mari-Ann Kütt

Ivo Rahno
Annabel Nilisk

Informaatikaolümpiaadi eelvoor

18. novembril toimus Eesti informaatikaolümpiaadi eelvoor. Osales 85 õpilast üle Eesti. Suurem osa õpilastest oli kas Tallinnast või Tartust, mõned Narvast ja Kohtla-Järvelt, üks Kärdlast ja üks Pärnumaalt. Suur rõõm on aga teatada, et 4 õpilast oli Viljandi Gümnaasiumist.

Üldpingereas saavutasid väga hea tulemuse Raul Tambre ja Indrek Anissimov, kes jagasid omavahel sõbralikult 16.-17. kohta vabariigis. 23. - 24. koha saavutas Karl-Joan Alesma ning tubli tulemuse sai ka Mattias Märka.

53. Viie Kooli Võistluse tulemused

15. november 2017 korraldas meie gümnaasium 53. Viie Kooli eelvõistluse matemaatikas. Olime korraldajatena viisakad ja jätsime esimesed kolm kohta külalistele. 10. klassis olime Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Nõo Reaalgümnaasiumi ja Miina Härma Gümnaasiumi ning 11. klassis Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasium ja Nõo Reaalgümnaasiumi järel võistkondlikult neljandad.

10. klassis oli meie parim Bert Siimon, kes sai 49 punkti 50-st ja sai selle tulemusega 5.-7. koha. Kristina Uus ja Karl-Joan Alesma jagasid 15.-18. kohta.
11. klassis sai Henri Tamm samuti 49 punkti 50-st ja jagas 3.-4. kohta. Kristjan Mänd sai 25.koha.