Maakondlik meediamulli võistlus

16. märtsil 2017 toimus maakondlik meediamulli võistlus.

I koht: Kermo Aasmäe, Kalev Välk, Egert Neverovski, Tormi Ariva, Robin Koovit, Jakob Univer

III koht: Ulrika Laur, Enn Robert Kinnas, Stina Statsenko, Hanna Kallas, Karlis Jänes, Peeter Leets

IV koht: Haldi Välimäe, Inessa Saarits, Kristin Kink, Cathy-Liis Leesment, Kirke Siimso, Sitsiilia Bergmann

Kokku osales 7 võistkonda.

Saksakeelne scrabble võistlus

18. mail 2017 toimus Tallinna Südalinna Koolis juba kolmandat korda saksakeelse scrabbeli-võistlus. Meie kooli õpilased olid sellel võistlusel edukad. Gümnaasiumiastmes osales 75 õpilast.  Mängiti nutiseadmes äpiga „Classic Words Solo“.

2. koht Grete Liis Jeedas

4.-5. koht Emil Koemets

4.-5. koht Hans Kristjan Kivistik

10. koht Mait Allas

Viljandimaa koolidevaheline karikavõistlus kergejõustikus

17. mail toimus Nuias Viljandimaa koolidevaheline karikavõistlus kergejõustikus. Viljandi gümnaasium saavutas võistkondlikus arvestuses I koha. Meie kooli esindasid: Mai Triin Kaseoja, Kati-Kristella Kivisild, Emilia Palgi, Tuuli Saar, Helin Toom, Marit Tõnisson, Geidi Õunap, Margit Murumägi, Joosep Alvre, Sander Neering, Enn-Robert Kinnas, Jakob Univer, Ott Martens, Egert Adrat, Kris Gregor Edo, Markus Toom,

Parimaid tulemusi saavutasid: Joosep Alvre – kuulitõukes III; Sander Neering – kuulitõukes II; Emilia Palgi – kaugushüppes I, 100m jooksus I, kettaheites III; Mai – Triin Kaseoja – kettaheites II, kuulitõukes II; Enn – Robert Kinnas – kettaheites III, 100m jooksus III; Helin Toom – kõrgushüppes I; Marit Tõnisson – 100m jooksus II; Geidi Õunap 800m jooksus I; Kris Gregor Edo – 1500m jooksus II; Egert Adrat – kaugushüppes I; Jakob Univer – kettaheites II

Lisaks individuaalsetele saavutustele, olid meie kooli võistkonnad edukad ka teatejooksudes:

4 X 100m jooksu I koht – Emilia Palgi, Enn – Robert Kinnas, Marit Tõnisson ja Egert Adrat

4 X 100m jooksu II koht – Kati – Kristella Kivisild, Joosep Alvre, Tuuli Saar, Jakob Univer

Head tulemused jooksjatelt

30. aprilli 2017 toimus järjekordne koolidevaheline teatejooks ümber Viljandi järve. Kokku osales 7 võistkonda ja gümnaasiumiarvestuses lisaks Viljandi Gümnaasiumile vaid Põltsamaa Ühisgümnaasium. Meie kooli võistkond edestas taaskord kõiki osalejaid. Võidukas võistkonnas jooksid: Katrin Kahu, Margit Murumägi, Kati – Kristella Kivisild, Geidi Õunap,  Triin Hüva,  Robin Koovit, Kris Gregor Edo, Jakob Univer, Kermo Aasmäe ja Markus Toom.

Lisaks saavutas Kris Gregor Edo 26. aprillil toimunud H. Pärnakivi nim. jooksul III koha.

Suurepärased saavutused pärimusmuusika vallast

29. aprillil 2017 toimus Viljandi pärimusmuusika aidas üleriigiline pärimusmuusika konkurss.  Esmakordselt valiti Eesti parim noorte pärimusbänd. Meie kooli õpilastest (Kerli Kislõi ja Johanna Britt Berzin) koosnev "Torufon" sai ära märgitud eripreemiaga, milleks on esinemine Viljandi Pärimusmuusika Festivali 2017 põhiprogrammi raames.

Valiti ka parimad pilligruppide lõikes. Pärimuslike puhkpillide kategoorias oli võitja Ami Sild.

Vabariikliku kunstiolümpiaadi tulemused

29. aprilli 2017 toimus Tallinnas vabariiklik kunstiolümpiaadi lõppvoor. Anna-Liisa Sääsk saavutas väga kõrge II koha, lisaks sooritas Anna-Liisa parima loovtöö. Gerthrud Grents saavutas samal olümpiaadil vabariigis 20. koha. Juhendajad õpetaja Ene Runing ja Monika Mändmaa.