Tunnustused 2015/2016

Reedel, 7. oktoobril 2016 toimus Sakala Keskuses pidulik tänuüritus „Viljandimaa õpib ja tänab", kus tunnustati Viljandi maakonna parimaid haridus ja noorsootöö valdkonda panustajaid.

Viljandi maakonna aasta gümnaasiumiõpetaja on õpetaja Kirsti Käiväräinen

Viljandi maakonna aasta gümnaasiumiõpetaja nominent on õpetaja Ain Jürisson

Viljandi maakonna aasta klassijuhataja nominent õpetaja Eda Mänd

Viljandi maakonna aasta suunaja on Raili Toikka-Tamm

Viljandi maakonna haridusastutuse aasta tegu nominendid on:  Eesti I Noorte Metsaülikool, Eesti Koolide Teadusteatrite Festival

Viljandi maakonna aasta hariduse sõber on Sihtasutus Viljandi Hariduse Arengufond, nominent SA Viljandi Haigla

Viljandi maakonna aasta noor on Mait Allas

Kevadel anti välja tunnustus "Parim kolleeg", selle pälvisid õpetaja Juhan-Mart Salumäe ja meditisiinitöötaja Reet Jürmann

Aasta parim raamat Viljandist

Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapital kuulutas ilukirjandusliku proosa arvestuses parimaks Paavo Matsini raamatu «Gogoli disko». Romaani tegevus toimub tuleviku Viljandis, kus on tagasi tsaarivõim, sõidab metroo ja kiiskavad kirikute kuldsed sibulakuplid. Värvikate ja kohati kriminaalsete tegelaste igapäevase neoslaaviliku elu lööb segamini suure vene kirjandusklassiku Gogoli surnust ülesärkamine.

Paavo Matsin annab meie koolis kirjanduse tunde.

Foto Elmo Riig/ Sakala

Õpetajate teatrifestival "Sillad"

11.-12.03.2016 toimus Sakala keskuses 18. õpetajate teatrifestival „Sillad”, mis kandis sedapuhku üldpealkirja „Draamat pole kunagi liiga palju”. Festivali peakorraldaja Ave Alvre avaldas veendumust, et sündmus läks tervikuna hästi ning osalised said hulga positiivseid emotsioonide nii näitlejatena kui vaatajatena.

Kokku astus publiku ette 17 truppi.

Festivali peapreemia pälvis Harjumaal tegutsev Neeme Teater kohalikul pärimuslool põhineva lavastusega „Tondilugu”. Laureaatideks tunnistati Viljandi gümnaasiumi õpetajate esitatud Andrus Kivirähi lavastus „Uljas neitsi”, Tartu Kesklinna Lastekeskuse trupi etendatud Kornei Tšukovski „Kärbse-Kärt” ning Saue kooli kollektiivi lavale toodud Eduard Vilde „Me täna teatrit mängime”.

Eesti Ekspressi tulevikutäht!

Viljandi Gümnaasiumi vilistlane ja teadusteatri juhendaja Mikk Mihkel Vaabel on valitud Eesti Eskpressi 2016.a. tulevikutäheks!

Tunnustus Eesti Emakeeleõpetajate Seltsilt

Eesti Emakeeleõpetajate Selts korraldas võistluse "Huvitav kirjandus", mille eesmärgiks oli süvendada õpilaste huvi kirjanduse vastu, suurendada uuest õppekavast lähtuvalt metoodiliste materjalide mitmekesisust ning jagada ideid.
Kuna tööd olid väga eriilmelised, siis ei kuulutatud välja võitjat, vaid otsustati esile tõsta ja premeerida töid erinevates kategooriates. Nii tõsteti esile
Anu Kella Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja Tallinna Reaalkoolist,
Aili Kiini Viljandi Gümnaasiumist,
Annela Tohvi Vastseliina Gümnaasiumist,
Triin Toome-Hosmani Vodja Koolist.

Aili Kiini tööd tõsteti esile kui kõige lihtsamini kasutatavat tööd. Autor on olnud mänguline. Näiteks on Aili Kiin võistlusele esitanud ristsõna, põneva mängu "Kummast käest", lisaks veel mitmeid huvitavaid tööülesandeid. Õpilased saavad näidata nii loovust kui ka analüüsioskust. Ühtlasi on mõne ülesande puhul võimalus kasutada tunnis nutiseadet.

Pärlipeo auhind

Meie kooli tantsuõpetaja Ave Alvre pälvis Viljandimaa rahvakultuuri auhinna  - rahvatantsu eestvedamise ja edendamise eest. Palju palju õnne kogu koolipere poolt!

Foto: Marko Saarm (Sakala)