• Abituriendid riigieksamil
 • Viljandi Gümnaasiumi tekkel
 • Külas käis rändav bioklass
 • Keemia labor
 • Raamatukogu
 • Vaade koolimajale
 • Sport
 • Noortekoor
 • Koolimaja esine
 • Maalilaager

Pane tähele!

 • VI lennu lõpuaktus

  Viljandi Gümnaasiumi VI lennu lõpuaktus toimub 22. juunil kell 16:00 Viljandi spordihoones. Sellele eelneb koolimajas kell 14:30 bankett õpilastele ja õpetajatele.

Filter

Viljandi Gümnaasiumi sisseastumiseksam

Viljandi Gümnaasiumi 2017/2018.õ-a sisseastumiseksam toimub 22. aprillil 2017  algusega kell 10.00 , Viljandi Gümnaasiumis, Hariduse 2.

 

Pane tähele!

Sisseastumiseksamile tulles võta kaasa: vajalikud kirjutusvahendid (harilik pliiats, mitu pastakat), joonlaud jms, taskuarvuti (ei tohi olla programmeeritav, taskuarvutit ei saa asendada mobiiltelefoniga), isikut tõendav dokument, vahetusjalatsid.

Ole kohal 9:50

 

Vastuvõtueeskiri


 

Muinasolümpia

30. maiks  2017 planeeritud rannamängud toimuvad sel aastal muinasolümpia vormis.
LEMBITU ootab rühmade esindajaid  loosimisele neljapäeval, 6. aprillil pärast 4. tundi aatriumis. 

Näitus

Vaata täpsemalt siit.


 
 

Teatejooks ümber Viljandi järve

Meie kooli võistkond on täna ümber Viljandi järve teatejooksu stardis ning loodame kaitsta eelmise ja ka üleeelmise aasta esikohta!
start kell 15:00, jälgi. VG võistkond on nr 1, punane
http://sportrec.eu/ui/#1bhusjg


Algavad riigieksamid

25. aprillil on esimene riigieksam, selleks on eesti keele riigieksam. Vaata, mida meeles pidada.

 

Esita avaldus kooli astumiseks

Esita avaldus Viljandi Gümnaasiumisse astumiseks (tähtaeg 12.06.2016)  ja vaata esialgseid pingeridu. Vaata menüüd "Sisseastujale".

Viljandi Gümnaasiumi sisseatumiseksam

Viljandi Gümnaasiumi 2016/2017.õ-a sisseastumiseksam toimub 23. aprillil 2016  algusega kell 10.00 , Viljandi Gümnaasiumis, Hariduse 2.

 

Sisseastumiseksamile tulles võta kaasa: vajalikud kirjutusvahendid, joonlaud jms, taskuarvuti, isikut tõendav dokument, vahetusjalatsid.

Ole kohal 9:50

 

Vastuvõtueeskiri


Koolimaja lahtioleku ajad vaheajal

Koolimaja on kooli kevadvaheajal 18.04 - 22.04 avatud 8:00 - 16:00.


 

Matemaatika-füüsika õppesuuna vilistlaste kokkutulek

C. R. Jakobsoni nim. Gümnaasiumi matemaatika-füüsika süvaklasside ja Viljandi Gümnaasiumi matemaatika-füüsika õppesuuna vilistlaste KOKKUTULEK toimub 16. aprillil 2016 Viljandi Gümnaasiumis.

 

9:30 Korvpalliturniir Heimtali Spordihoones

18:00 Aktus ja koosviibimine Viljandi Gümnaasiumis Hariduse tn 2.

 

Endiste koolimajadega tutvumine

Õppehoone Jakobsoni 42: avatud vilistlastele külastuseks 15:00- 17:00.

Õppehoone Riia mnt 91: avatud vilistlastele külastuseks 15:00- 17:00.

Osalejaks registreerimisel palume teha annetus 15 eurot SA Viljandi Hariduse Arengufond  www.haridusfond.ee arveldusarvele aa EE831010220223425229 SEB Pank hiljemalt 14.04.2016. Selgitus: MF annetus, lõpetamise aasta, ees- ja perekonnanimi, isikukood. Kohapeal registreerudes osalustasu 20 eurot.


 

7. märtsil algas registreerimine Viljandi Gümnaasiumi sisseastumiseksamile

Registreeri end Viljandi Gümnaasiumi kodulehel sisseastumiseksamile 07.03.2016 - 17.04.2016.

Registreerimislink

Viljandi Gümnaasiumi 2016/2017.õ-a sisseastumiseksam toimub 23. aprillil 2016 kell 10.00 - 12.00, Viljandi Gümnaasiumis, Hariduse 2.

 

Vastuvõtueeskiri

 

2016/2017 õppeaastal on meie koolis järgmised õppesuunad:

Matemaatika-füüsika õppesuund

Looduse õppesuund

Võõrkeelte õppesuund

Humanitaar- ja kunstide õppesuund

Sotsiaalõppesuund

Majanduse õppesuund

 

Vaata ka meie kooli tutvustavat videot. Selles videos on veel eraldi humanitaarõppesuund ja kunstide õppesuund.


 

 

Solistide kontsert


 
 

Viljandi Gümnaasiumi sisseastumiseksam 25. aprillil kell 10.00

Sisseastumiseksam toimub 25. aprillil kell 10.00 - 12.00, Viljandi Gümnaasiumis, Hariduse 2. 

 

 

Palun võta kaasa isikut tõendav dokument, soovitavalt vahetusjalanõud, töötavad kirjutusvahendid.

Matemaatikatesti tegemisel ei tohi kasutada taskuarvutit. Võta kaasa harilik pliiats, joonlaud!

 

Kutsega õpilased sooritavad ainult matemaatika testi tasemerühma välja selgitamiseks. Teised õpilased sooritavad lisaks emakeele testi ja õppesuuna testi.

 

Vaata täpsemat infot menüüst Sisseastujale


 

 

Aprill on kunstikuu!

Aprill on Viljandi Gümnaasiumis kunstikuu! 
 
Kuulutame välja fotokonkursi teemal "Gümnaasium muutis mu elu!"
 

Kas see tähendab, et loodusfotot ei või saata? Miks mitte! Hiljuti selgus küsitlusest, et nii mõnigi õpilane sattus teisele poole Viljandi järve esimest korda Viljandi Gümnaasiumi talispordipäeval. Sellise loo juurde sobib hästi pilt Viljandi järvest (ja miks mitte pardiperest esiplaanil).
Saada aprillikuu jooksul foto meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. koos looga, kuidas kokkupuude Viljandi Gümnaasiumiga on sinu elu mõjutanud. Konkursil on oodatud osalema ka lapsevanemad!
Parimatest fotodest pannakse kokku kalender. 

 

Omaloomingu konkurss

 

Õpilased, kellel on kodus kogunenud joonistusi, maale, arvutigraafikat või muud taolist, on oodatud osalema kooli omaloomingu näitusel. Too oma tööd enne või vahetult pärast arvestuste nädalat Honesta maja õpetajate tuppa. Töödele lisa oma nimi ja igaks juhuks ka märkus, et soovid osaleda konkursil.


Allkirjastatakse riigigümnaasiumide kvaliteedikokkulepe

Reedel 25. aprillil kell 13.00 allkirjastavad Jõgevamaa Gümnaasiumis haridusminister ja riigigümnaasiumite direktorid riigigümnaasiumite kvaliteedikokkulepe. Riigi eesmärk on tagada õpilastele valikuterohke ja kõrgekvaliteediline gümnaasiumiharidus kõigis maakondades. Riigi eesmärki ellu viies tagab riigigümnaasium iga õpilase ja koolitöötaja individuaalse arengu toetavas koolikeskkonnas. Seetõttu lepivad haridus- ja teadusministeerium ning riigigümnaasiumid omavahel kokku õpet ja õpikeskkonda puudutavates kvaliteedinäitajates. Allkirjastamist on võimalik jälgida reaalajas.


 

Koolipere ja sõprade talgupäev

 

Talgud toimuvad 03. mai 2014 kell 10-16

Registreeri talgutele siin!

 

 

Talgute eesmärk ja hüvang:

Möödunud talvel käivitus Viljandi Gümnaasiumi Õpilasesinduse algatusel plastiktaara kogumine koolis, mille eesmärgiks on, et maksumärgiga plastpudel leiaks tee taaskasutusse. Pudelid kogutakse kokku ja viiakse õpilasesinduse poolt kogumispunktidesse. Jaanuaris korraldasime ülekoolilise küsitluse teemal: "Mida taararahaga teha?" ja enamuses domineeris vastus, et tuleks panustada lastesse. Sealt sündis mõte, et Viljandi linna suurim lastepark, Uue ja Meeme tänava vahel, on vajunud unustustehõlma ning vajaks värskendust. Lapsed, kes pargis mängimas käivad, on tulevikus potentsiaalsed Viljandi Gümnaasiumi õpilased. Sellepärast on sobilik, et just meie kooli noored taolise aktsiooni algatavad ja sõbrad (nt õpetajad, vanemad, linnakodanikud jne) abikäe ulatavad. Talgute eesmärkideks on: 1) ühendada Viljandi Gümnaasiumi koolipere ja Viljandi linna kogukonda; 2) muuta osa avalikust linnaruumist meeldivamaks ajaveetmise kohaks; 3) juhtida ühiskonna tähelepanu sellele, kui väheste vahenditega on võimalik ümbritsevat keskkonda paremaks muuta; 4) veeta üks tore laupäev kõik koos vabatahtlikku tööd tehes! 

Talgutööd:

1. Ohtlike puude langetamisjärgne tükeldamine, äravedu, koristus 2. Puust atraktsioonide süvaimmutamine 3. Atraktsioonide, laternapostide, pinkide ja kivist skulptuuride puhastamine 4. Pinkide, prügikastide, laternapostide ja metallist atraktsiooni üle värvimine.


 

 

Tantsukontsert

Teisipäeval, 29. aprillil kell 18.00 esinevad Sakala keskuses ühisel kontserdil  Viljandi Jakobsoni Kooli ja  

Viljandi Gümnaasiumi tantsijad ning Viljandi õpetajate segarühm. Tantsijaid juhendavad Ave Alvre ja Kertu Alvre.

 

Tähistame üheskoos rahvusvahelist tantsupäeva!

23. aprill - raamatu ja roosi päev

Raamatu ja roosi päev sai alguse 1920. aastatel, mil üks Barcelona kaupmees raamatumüügi tõstmiseks leiutas uue kombe: sel päeval kinkigu iga mees naisele roos ja naine mehele raamat. 1995. aastal kuulutas UNESCO 23. aprilli rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks. Eestisse jõudis raamatu ja roosi päeva tava 1998. aastal.

Viljandi Linnaraamatukogu kutsus sellel päeval toimetama ka õpilasi Viljandi Gümnaasiumist, keda esindas II aasta LOMA suunarühm. 6 võistkonda pidid valmistama vastava päeva logo ja installatsiooni. Žürii heatasemeliste loometööde hulgast ei suutnud üht võitjat valida ja nii saigi kahe rühma pingutus tasutud tasuta kinopääsmetega.

Vaata ka pilte siit


 

Väideldes valmistusime eksamiks

27.aprillil katsetasid abituriendid, kuidas edeneb ühiskonnaõpetuse eksamiteemade lahtimõtestamine väitluse võimalusi kasutades. Neid julgeid oli 12, kes proovimisega nõus olid, ja nii sai moodustada 4 võistkonda. Kui võistlejad asusid loositud teemal kõnet koostama, siis samal ajal said pealtvaatajad  osaleda Eesti Väitlusseltsi argumendikoolitusel, et täiendada oma  teadmisi arutleva kirjandi või essee ülesehitusest.

Vihmase laupäeva jooksul leidsid aega enesearenduseks üle 40 abituriendi, kes päeva jooksul koolimajast läbi astusid ja mõnda väitlusvooru jälgisid. Osavõtjate sõnul oli kõige kasulikum kohtunike sisuline tagasiside.

Karl Popperi väitlusformaadi reeglite järgi selgus lõpuks ka parim võistkond, mille nimeks oli „Super Amazing Danzig“ (Annett Lymar, Alari Leiman ja Edgar Tasane). Parimad kõnelejad olid Meryl Mägi, Annett Lymar ja Martin Laansalu. Väitlusseltsi andmetel pole varem sellist vormi eksamiks õppimiseks kasutatud.

Vaata ka pilte siit.


 

E-õppe päeva ülesanded

Viljandi Gümnaasiumi esimene e-õppe päev toimub 29. aprillil 2013, seoses emakeele riigieksamiga, kus kooli ruumid on vaja vabastada abiturientidele.

 
Õpilased saavad e-ülesanded vastavalt tunniplaanile. Vastused on vaja õpetajatele saata sama päeva õhtuks, s.t. 29. aprilliks hiljemalt kell 23.00. Erandiks on I LO ja I MA, kellel on sellel päeval väljasõit. Nemad võivad oma ülesanded lahendada 30. aprilli jooksul. Kõikide ülesannete puhul ei ole kirjalik esitamine kohustuslik, järgmises tunnis toimub suuline arutelu.
 
Õpilastel palun täita pärast ülesannete täitmist tagasiside ankeet ( 8 lühiküsimust) selle õppepäeva kohta, hiljemalt 1. mai õhtuks.

Ülesanded asuvad siin

Probleemide korral võtke ühendust haridustehnoloogiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või saatke sõnum Stuudiumi kaudu.


 

Viljandi Gümnaasiumi uued õpilased

 

On selgunud 2013/2014 õppeaastal Viljandi Gümnaasiumis õppimist alustavad õpilased. 

 
 
Reaal õppesuund
Rühmajuhendaja õp Malle Eglit (matemaatikaõpetaja)
1 Ragnar Aidak
2 Joonas Ariva
3 Iris Asuküla
4 Karl Valter Elmaste
5 Kristjan Habakukk
6 Oskar Ilves
7 Kaarel Jaksi
8 Kristjan Johanson
9 Martin Kalvik
10 Janno Kikojan
11 Krista Kippar
12 Katariina Kuum
13 Klaarika Lehes
14 Greete Leppik
15 Rauno Loit
16 Kristjan Lääts
17 Erli Mat
18 Els Maria Metsmaa
19 Mikk Milvek
20 Annemai Mutso
21 Harri Oras
22 Sander Pall
23 Taimo Priinits
24 Robert Putnik
25 Mati Raadik
26 Laura Rahnu
27 Rihard Reimaa
28 Martin Ruut
29 Stiven Smirnov
30 Jüri Uha
31 Ott Valli
32 Kristjan Väljaots
 
Looduse õppesuund
Rühmajuhendaja õp Kadri Suislepp (bioloogiaõpetaja)
 
1 Krislin Alert
2 Kristen-Silver Edula
3 Madis Eek
4 Henrik Leif Haav
5 Maarja Hiiemäe
6 Marleen Jõgi
7 Allotar Kadak
8 Mari-Liis Kaseoja
9 Geitrud Fia Kristjohann
10 Kristi Kurg
11 Greete Kurg
12 Karl Mihkel Loodus
13 Marta Mikkor
14 Ketriin Murrik
15 Birgit Murumägi
16 Erika Narits
17 Elise Otti
18 Liisi Pastimäe
19 Lisanne Prinzmann
20 Liisa Puu
21 Karmel Ritson
22 Martin Tasane
23 Andre Teder
24 Aveli Tibu
25 Marie Johanna Univer
26 Kätlin Värno

Majanduse õppesuund

Rühmajuhendaja õp Ave Abroi (inglise keele õpetaja)

1 Freddy Freiberg
2 Sigrid Hommik
3 Jarmo Ilmjärv
4 Madis Järvis
5 Jörgen Jürine
6 Alex-Andro Kahu
7 Mari-Liis Keskküla
8 Joosep Kivilaan
9 Jaan Kaur Kotsur
10 Johannes Kruusma
11 Karl-Erik Kumm
12 Harleth Kuusik
13 Kalev Kübar
14 Sten-Mark Laur
15 Mihkel Lippo
16 Lauri Loper
17 Mark Evan Luik
18 Aelita Manuilova
19 Arnold Merendi
20 Arno Nuut
21 Kevin Pitsenko
22 Mari-Helen Prinzmann
23 Garli Pärna
24 Tuuli Pärnmäe
25 Jürgen Raba
26 Martin Rebane
27 Anneliis Reili
28 Tanel Rõõm
29 Karl Sarapuu
30 Janet Siim
31 Peter August Skjoldby
32 Roger Teor
33 Jekaterina Timofejeva
34 Reio Toom
35 Sander Veide
36 Rait Viskov

Sotsiaal õppesuund

Rühmajuhendaja õp. Irene Artma (emakeele ja kirjanduse õpetaja)

1 Erki Eismann
2 Kerli Jaanov
3 Georgi Jasnov
4 Marite Juurik
5 Kätlin Jürimäe
6 Cether Jürisson
7 Kertu Kaarmäe
8 Merian Kadaja
9 Merilin Kahu
10 Kaspar Keerup
11 Kelly-Carola Kipp
12 Franko Koppel
13 Anu Korsar
14 Kätlin Kukk
15 Mart Kull
16 Rebecca Künnis
17 Pirjo Lehtla
18 Laureen Leiten
19 Sander Luik
20 Grete Lukas
21 Hendrik Nälk
22 Gerry Objartel
23 Johanna Maria Opermann
24 Hans-Martin Pael
25 Renate Pikk
26 Kristi Rahulaan
27 Kevin Raja
28 Brita Randaru
29 Kristiina Rillo
30 Kadi Rohelpuu
31 Karl Roosna
32 Jaana Sild
33 Gertrud Sindi
34 Anne-Liis Taim
35 Angelika Tõnissoo
36 Eva-Liisa Vaarik

Humanitaar õppesuund

Rühmajuhendaja õp Ene Runing (kunstiõpetaja)

1 Age Arusalu
2 Britta Edo
3 Sirli Ennok
4 Evelin Jõemaa
5 Eva-Maria Komissarov
6 Madli Kõiv
7 Mariann Lips
8 Maria Nevski
9 Hans Noormets
10 Sandra Raidsalu
11 Elis Rätsep
12 Epp-Sandra Satsmann
13 Helen Suurkask
14 Tanel Tolk
15 Kärt Tomp
16 Gert Tomp
17 Mart Vinnal

Kunsti õppesuund

Rühmajuhendaja õp Ene Runing (kunstiõpetaja)

1 Elisabeth Heinrich
2 Kristiina Jaanus
3 Ingeri-Helena Kakko
4 Katariina Kalda
5 Marilin Kotsar
6 Carla Riina Kumer
7 Karel Celvin Kuusk
8 Feliks Kõiv
9 Lisete Link
10 Jass Kalev Mäe
11 Siiri Pollmann
12 Rutt Poolakese
13 Kristiina Põdra
14 Eneli Rõigas
15 Sander Soans
16 Laura Tiit
17 Mariah-Theresa Turbel
18 Helis-Marleen Vahtra
19 Hanna Valk

Võõrkeele õppesuund

Rühmajuhendaja õp. Jevgenia Žalõbina (vene keele õpetaja)

1 Martin Aasna
2 Jaanus Gorain
3 Krislin Hein
4 Mikael Hytönen
5 Emil Juht
6 Liina Kangus
7 Jane Kaupmees
8 Katre Kiivit
9 Egon Liht
10 Pirjo Mononen
11 Liis Moora
12 Getriin Orgusaar
13 Kati Pajumägi
14 Maarja Melani Pastak
15 Jorine Pilkes
16 Carmen Raal
17 Aule Rohtsalu
18 Šerelin Zverev
19 Diana Taal
20 Stella Marii Tipp
21 Kristi Tirmaste
22 Marelle Tomp
23 Hanna Maria Tootsi

 

Õppepäev "Tallinn - meie pealinn"

Meie õpilased osalesid 23. aprillil toredal õppepärval.

Kui korraldajad olid öö otsa nõidunud, saabuski päikesepaisteline hommik ja koos sellega rõõmsameelsed noored Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumist ja Viljandi Gümnaasiumist.

Tallinna noortel oli kaasas ka lilla-roosa elevant, mis tegi kõigil tuju veelgi lõbusamaks. Ja et oleks päris selge, kus asub Mustamäe Reaalgümnaasium, joonistasid õpilased meile Eesti kaardi, millele märkisid ära oma kooli asukoha. Elevant on aga Reaalgümnaasiumi talisman, mis toob õnne, kus iganes õpilased ka poleks. Ja õnne läks tänasel päeval vaja...

Viljandi Gümnaasiumi noored olid aga kirjutanud pika-pika laulu, mille nad üheskoos meile ette laulsid. Pole asjata öeldud, et eesti rahvas on laulurahvas. Viljandiski leidub laululinde. Millest noored laulsid? Ikka oma klassikaaslastest ja nende huvidest-hobidest. Ülevaade tuli päris põhjalik!

Loe ja vaata pilte.


 

Abiturientide väitlusturniir „Väideldes valmistume eksamiks”

Laupäeval, 27.aprillil toimub Viljandi Gümnaasiumi abiturientide harjutusturniir "Väideldes valmistume eksamiks" Karl Popperi improturniirina. Tegemist on Eestis esimese sellelaadse turniiri ja õppemeetodiga ühiskonnaõpetuse eksamiks, kus olulised arutlusteemad omandatakse eksamiks läbi väitluse. Teemadena käsitletakse ühiskonnaõpetuse eksamiteemasid.

Väitlusturniir toimub Kaare kooli ruumides, Kesk-Kaare 17. Väitluspäeva korraldab Viljandi Gümnaasium koostöös Eesti Väitlusseltsiga.

Ootame väitlema 3-liikmelisi abiturientide võistkondi, kes soovivad oma argumenteerimis- ja arutlusoskust eksamiks (nii ühiskonnaõpetuse kui ka eesti keele eksamiks) lihvida ja täiendada.

 

Võistkondi ootame kõigist Viljandi maakonna koolidest.

Oodatud on ka kõik pealtvaatajad ja huvilised.

Registreerimine kuni 25.aprillini http://goo.gl/vAX0x

Ajakava:

09.30 – 10.00 saabumine, registreerimine
10.00 – 10.15 turniiri avamine
10.15 – 11.00 I teema ettevalmistus
11.00 – 12.30 I voor (ja tagasiside)
12.30 – 13.00 lõunasöök (mahesupp kõikidele osalejatele)
13.00 – 13.45 II teema ettevalmistus
13.45 – 15.15 II voor (ja tagasiside)
15.15 – 16.00 III teema ettevalmistus
16.00 – 17.30 III voor (ja tagasiside)
17.30 – 18.00 lõpetamine ja parimate autasustamine

 

Info ja materjalid väitlemisest http://debate.ee/vaitlus/mis-on-vaitlus

Karl Popperi väitlusformaat http://debate.ee/materjalid/teooria/karl-popperi-vaitlus

Ühiskonnaõpetuse eksamiteemad http://www.innove.ee/UserFiles/Riigieksamid/2013/%C3%BChiskonna%C3%B5petuse%20re%20eristuskiri%202013.pdf

 

Täiendav info:

Juta Klettenberg, emakeele ja kirjanduse õpetaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Urmo Reitav, ühiskonnaõpetuse õpetaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Joosep Tiks, Eesti Väitlusseltsi laienemis- ja liikumisjuht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Koolimaja ehitus märts 2013