• Keemia labor
  • Maalilaager

Pane tähele!

Lauatennise tulemused

12. jaanuaril toimus Viljandi spordihoones koolidevaheline võistkondlik võistlus KOOLIPINKS KÕIGILE.

Poiste 10. - 12. klassi arvestuses saavutasid I koha Viljandi Gümnaasiumi noormehed Tanel Härmik ja Sander Plümberg ning II koha Denis Vammus ja Martin Printsmann.
10. - 12. kl tüdrukute arvestuses tuli võitjaks Viljandi Gümnaasiumi võistkond: Geithy Paju ja Anita Mutso.

II aasta õpilaste lastevanemate koosolek

II aasta õpilaste lastevanemate üldkoosolek toimub 18.01.2018 kell 18:00 ruumis N005.

Pärast üldkoosolekut jätkuvad õpperühmade koosolekud, orienteeruvalt 18:45.

II humanitaar ja kunstide õppesuund   N003

II looduse õppesuund   N217

II majanduse ja ettevõtluse õppesuund   N002

II matemaatika-füüsika õppesuund   N228

II sotsiaalainete õppesuund   N004

II võõrkeelte õppesuund   N230

Matemaatikaõpetaja, me ootame Sind!

Viie Kooli Kohtumine

11.-12. jaanuaril toimus 53. Viie Kooli Kohtumine, seekord Viljandis.

Füüsika- ja matemaatikavõistlusel tulime meeskondlikult Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi järel kolmandale kohale, keemias jäime neljandaks. Ka kolme ala kokkuvõttes olime koolde arvestuses Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi järel kolmandad.

Meie õpilaste paremad tulemused
Keemia
13. Jakob Univer
19.-20. Bert Siimon
Füüsika
12. Jakob Univer
19.-21. Henri Tamm, Karl-Joan Alesma, Marten Tamme
23.-24. Bert Simon ja Mait Allas
25. Gregor Rehand
Matemaatika
11.-12. Henri Tamm
16.-17. Gregor Rehand
19.-20. Marten Tamme ja Jakob Univer
22.-23. Karl- Joan Alesma

Juba mitmendat aastat toimub ka VKK raames meeskonnavõistlus, kus iga kool saab välja panna kuni kaks neljaliikmelist võistkonda, kes peavad valmis olema meeskonnatööks. Eelmisel aastal tuli ehitada kõlar, seekord tuli igal võistkonnal ehitada Rube Goldbergi masin ja lisaks teha koostööd ka teiste võistkondadega, et tekiks üks süsteem.
Meeskonnavõistluse võitsid Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi võistkonnad, kes said võrdselt punkte. Teise punktitulemuse sai meie kooli võistkond koosseisus Anett Larm, Egert Neverovski, Emil Koemets ja Oliver Vanamets. Kokku osales kaheksa võistkonda.

Meie võistlusel on sponsoriteks Nortal AS, Viru Keemia Grupp AS ning sellel aastal esmakordselt Cleveron AS ja Westman Grupp. Tänu neile saab iga kool igal aastal välja anda ühekordse stipendiumi ühele õpetajale ja kolmele õpilasele. Sellel aastal saab õpetajastipendiumi Vahur Pohlasalu ja ühe õpilasstipendiumi Jakob Univer, kui meie kooli parim kolme ala kokkuvõttes. Ülejäänud kaks stipendiumisaajat otsustab kool. Meeskonnavõistlust toetas ka HITSA.
54. VKK korraldab aasta pärast Tartu Tamme Gümnaasium.

Geomeetriakonkurss

Aasta lõpul toimunud ülekoolilisel geomeetriakonkursil saavutas esikoha Bert Siimon, teiseks tuli Ulrika Laur ja kolmandaks Triin Orgusaar. Maksimumpunktid (40 punkti) said veel Äli Agnes Järve, Kristiina Kase, Liisa Kirs, Mia Maks, Johanna Jõgisoo, Hanna Kerstina Kartau, Laura Stina Kivistik, Anett Pettaig, Elisabeth Alonen, Liis Rull, Helen Puigatšuk. Parim kitsa matemaatika õppija oli Elsa Vanker 38 punktiga.

Meie õpilaste näitus rändab maakonnas

Näitus "Viljandi maalikunstnike tsitaadid" ei ole enam Raamatukogu trepihallis vaid läheb rändama maakonna raamatukogudesse: november 2017 Heimtali, detsember 2017 Kolga-Jaani, jaanuar 2018 Võhma, veebruar 2018 Suure-Jaani, märts 2018 Saarepeedi, aprill 2018 Õisu, mai 2018 Holstre ja juuni 2018 Abja.